Zestaw do japońskiego manicure

Wpis w kategorii: Zdobienie paznokci 

Zestaw do japońskiego manicure można zakupić już w sklepach kosmetycznych z artykułami do makijażu i pielęgnacji paznokci. Jednak, by zrobić sobie manicure japoński w domu, najpierw radziłabym udać się na jeden zabieg do gabinetu. Warto podpatrzeć jak wykonuje ten zabieg profesjonalna manikiurzystka.

Na rynku dostępnych jest kilka zestawów do japońskiego manicure. Jedne są w wersji minimalistycznej, inne oferują większe i bardziej rozbudowane zestawy do pielęgnacji paznokci.

W skład pełnego i profesjonalnego zestawu do manicure japońskiego wchodzi zazwyczaj: puder, pasta, kila rodzajów polerek do paznokci, szpatułka do aplikacji pudru i pasty.

Wmasowanie w płytkę paznokcia pasty do japońskiego manicure to pierwsza czynność zabiegu. Pastę aplikujemy za pomocą specjalnej polerki dołączonej do zestawu. Pasta do zabiegu P.Shine zawiera w swym składzie maleńkie cząstki ścierne, których zadaniem jest wypolerować płytkę, i usunąć z niej wszelkie nierówności.

Pasta jest swego rodzaju peelingiem do płytki paznokcia.

Skład pasty wzbogacony jest o cenne substancje odżywcze oraz witaminy, które wnikają podczas zabiegu w paznokcie. Głównym celem wcierania pasty w płytkę jest ujędrnienie i pobudzenie płytki paznokcia oraz lepsze ukrwienie jego łożyska. Owocuje to zdrowymi i pięknymi paznokciami, które zdecydowanie lepiej rosną.

Tak wypolerowaną pastą płytkę paznokcia traktujemy następnie pudrem do zabiegu P.Shine. Puder zabezpiecza efekty działania pasty nałożonej wcześniej i pozwala dłużej zachować piękne paznokcie. Zabezpiecza on paznokcie przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Puder nakładamy także przy pomocy polerki do tego przeznaczonej. Dzięki paście i pudrowi otrzymujemy lśniące i naturalne paznokcie.

Taki zdrowy efekt utrzymuje się po zabiegu P.Shine japoński manicure około dwóch tygodni. Potem należy ten proces powtórzyć.

Pamiętajmy, że profesjonalny zestaw do manicure zawiera także polerki do paznokci wykonane ze skóry jelonka. Zielona polerka służy do wcierania pasty, zaś różowa polerka aplikacji  pudru. W rozszerzonym zestawie profesjonalnym znajduje się także polerka dwustronna, której używamy przez zbiegiem japońskiego manicure. Jej zadaniem jest zmatowić paznokcie przed wtarciem w nie pasty i pudru. Przygotowuje ona paznokcie do innych zabiegów.

Ostatnim elementem zestawu do japońskiego manicure jest profesjonalna szpatułka, którą nakładamy kosmetyki na płytkę paznokcia. Wykorzystujemy ją także do podważania niechcianych skórek  i zadziorków.

Oczywiście w sprzedaży mamy też mniejsze zestawy do manicure japońskiego, które również się sprawdzą w zaciszu domowym. Szczególnie, gdy jesteśmy na etapie testów tego przecież innowacyjnego, jak na polski rynek, zabiegu pielęgnacyjnego paznokci. Zatem miłej zabawy!

Dodaj swój komentarz

 

Nawigacja: